O nás

markytinka   19.4.2016   Komentáře nejsou povoleny

TVRZ Libušín, nejmladší tvrz v Čechách

Snažíme se žít v souladu s přírodou a chceme se dělit o zážitky s našimi zvířecími kamarády i s ostatními.

Se zvířaty máme takovou vzájemnou spolupráci a dáváme jeden druhému, co kdo umí. U nás se může jízdě na koni naučit každý, velký i malý, a nebo se s koněm prostě jen tak kamarádit. Nejde nám o soutěžení, ale o prožitek! Provozujeme jezdecký klub, děláme individuální výuku a vytváříme volnočasové aktivity nebo akce pro děti i dospělé, jako je tradiční masopust v předjaří, jezdecké tábory v letních měsících, hubertova jízda v podzimním čase nebo zimní Mikulášova výprava. Na našich loukách je i moc příjemné si zatábořit.

Koňská sílá má u nás i dobré využití v lesích i na loukách a tato práce koně velice pozitivně naplňuje.

Tvrz panorama

 

 

Naši zvířecí kamarádi a my

Pás1

 

 

Pás2

 

 

Pás3

 

O nás

 

Tvrz a její historie  

Stavba tvrze započala roku 2009 těsné blízkosti polorozpadlé stodoly o čyřech obvodových stěnách. Návrhy gotické tvrze situované do rozmezí 13. – 14.století trvvaly dlouhé 3 roky. Stavba je celá zateplená slámou a výborně to funguje v horkých i chladných dnech. A tak krůček po krůčku se buduje co se dá a co je zapotřebí. Upravit terén pro stavbu, pro pastviny a pro jízdárnu byl základ. Pak už se může jen vylepšovat.

 

Jezírko pro žáby

Jezírko jsme začali budovat po té, co jsme udělali parkoviště pro veřejnost a tak zasypali přirozené prostředí mokřadů pro vzácný druh ropuchy zelené. Tyto žabky nám tady v době páření program obohacují příjemným zpěvem. Jezírko vzniklo velmi rychle, aby se nepřerušila jejich vazba na toto místo, kdy bylo navíc velmi suché období. Žáby se v novém jezírku ihned zabydlely a navíc k nám dorazil i skokan štíhlý a pak také skokan skřehotavý, který krásný zpěv ropuch malinko kazí, ale jsme za něj také rádi.

Pět rozdílů-jezírko

Aktivity pro veřejnost